Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.12.2017 09:29:14 

MANŽDÍRNICE UNITED

KLMF 2015

KLMF

9. Ročník

2015
Statistiky hráčů
Finálové utkání

0:1

MANŽDÍRNICE UNITED x FC Balon v Labi

0:1(0:0)

 • Poslední zápas završený na Podhartí přinesl zajímavou fotbalovou podívanou plných šancí, emocí, srdíčku a štěstí i neštěstí. MU se do cesty za obhajobou postavil BvL, který letos zlomil prokletí čtvrtfinále a má velký potenciál o titul bojovat.
 • Hra byla z počátku velmi opatrná, což každý předpokládal, přesto otěže zápasu přebíral tým BvL a byl zejména v brejkových situací nebezpečný. Nutno podotknout, že 15min. hry jasně ovládali a nikdo by se nemohl, kdyby strhli vedení na svou stranu. První šanci jim vybídl Víťan, když bojovně odvrátil protiútok u rohového praporku a však nepřesnou přihrávkou nachází a zároveň pobízí další akci, na jejíž konci je R. Vágner, který tak dlouho otálel se zakončením, až o míč ho obral Anton. Pro tým MU velký vykřičník a probuzení, že už se hraje! První velmi slibnou akci započal Jelly s Hanzem, kde poslední jmenovaný orazítkoval tyč tvrdou hlavičkou. Vzápětí na to naservíroval Víťan do ulici Jellyho, který trefuje pouze boční síť. BvL už tak jistá není a zaměřuje se na defenzívu, na kterou mohl mít dvakrát odpověď Marťas, kde končí pouze na brankáři. Do konce poločasu si řekl o šanci Tomáš s tím, že jeho snaha končí na tyči.
 • Ve druhém dějství byla hra velice opatrná, šancí už tolik vidět nebylo a hra figurovala ve středním pásmu. Největší příležitost se naskytla Jellymu, který dostal milimetrový pas za obranu od Víťana s tím, že si brankáře pokládá na zem, ale jeho střela není tak vysoká, aniž by překonala bezmocného brankáře. Na druhé straně úřadoval Vlastin, když Vágner prochází obranu a napaluje míč, jenž obětně schytává do krku a vyráží míč do bezpečí. Běželo 5 minut do konce a Ždirničtí cítili šanci z výsledkem něco udělat, opak byl pravdou. Byl to tým BvL, který udeřil „za pět minut dvanáct“, když pár vteřin před koncem většina hráčů MU zahrává rohový kop, který se zmocňuje obránce BvL a centruje poslední pas na útočníka do souboje s Víťanem, který očekává, že pas eliminuje Vlastin. Jenže Vlastin měl míč daleko, útočník se kolem Viťana obtočil a jesličkami překonává Vlastina. Propukávají ovace, pač po rozehře MU je slyšet píšťala rozhodčího a v letošním ročníků se stává mistrem BvL…. MU neskrývalo smutek, poněvadž by to byl první tým, který 3x úřadoval na post MISTRA, přesto je to jediný tým, který se ve finálovém klaní, objevil 3x v řadě! Letos se pánové v MU velice nadřeli, dali do toho srdíčko a bojovnost. Záleží už jenom na nich, zda celou sérií zopakují!Semifinálové utkání

2. zápas

2:2

 Kousci Laušmanovi x MANŽDÍRNICE UNITED

2:2(1:0)

 

Termín: 6.9.2015
Místo: Podharť v DK
Rozhodčí: Martin Bartoš
Počet diváků: 8
Soupiska: Vlastin P. - Viťan K., Martin K., Jelly, Vladmír S., Hanz S., Anton K., Vilad U. - Tomáš H.,
Střelci: Hanz a Martin
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: -

 • Odveta v Podharti se vůbec nerýsovala dobře. Nejprve soupeř úřadoval s tím, že hřiště nemá být k dispozici a domluvil si výjimku na dohrávku v týdnu, přičemž Ždirničtí jasně stáli na názoru, co je psáno, to je dáno. Ždirničtí se museli obejít bez křídelní podpory Marcela, bohužel laboruje s kolenem a jeho případná účast ve finále je jen pouhá fantazie..
 • K samotnému zápasu. Soupeř postrádal řadu opor, přesto vyrukoval s nejnebezpečnější sestavou oproti Ždírnici. Kousci L. změnili tempo hry a jejich nebezpečné přihrávky hrozili Vlastina než je zdrávo. Ždirničtí hrálo opět na jednoho vysunutého hrota, který ho figuroval Tomáš. Kousci zkusili štěstí s vytaženým brankářem a to se velmi dařilo, Tomáš nevěděl kam dřív a jeho absence v obraně byla velmi znát, poněvadž soupeř dokázal vytahovat obránce do středu hřiště, přičemž využíval skulin na krajích a nacházeli tak všudypřítomného M. Otradovského. Ten nakonec Vlastina překonal, když využil zaváhání Vladimíra, který opomenul odhlavičkovat centrovaný míč pryč od brány. Bylo zle, Ždirničtí se dostali pod tlak a věděli, že musí začít hrát. Hra se zlepšila a čekalo se na štěstíčko při zakončení, poněvadž opět zachraňovala konstrukce brankáře nebo včasným vyběhnutí vše zhatil. Přesto i soupeř nebyl pozadu a decimoval ždirnickou obranu, než bylo zdrávo. Hlavním aktérem Kousků byl 45-letý hráč, jen ž dokázal školácky pokrýt míč a rozdávat pasy svým spoluhráčům. O pár minut později si ždirničtí štěstí vybrali, když střela 45-letého chlapíka těsně lízala tyčku. Do konce poločasu se stav neměnil a tak ždirničtí museli změnit plán hry.
 • Druhé dějství bylo v režii Ždírnice, lépe kombinovala a tvořila si slibnější příležitosti. Nejprve Marťas zaskočil brankáře Kousků, ale už mu nezbylo moc sil na přesné zakončení. Vilda zkoušel štěstí z dálky a sóličko Víťana končí na tyči. Čas ubíhal a ždirničtí nenašli recept na vstřelení branky, trápili se až do samostatné 15 minuty. Víťan uniká po křídle, posílá přihrávku na Vildu, ten posílá centr na Antonína, který volí další přihrávku před brankáře, kde už stál nažhavený Hanz a vrací naděje na postup Ždirnickým! To ztratili Kousci možnost hraní ze zajištěné obrany a opět volili riskantní hru s vysunutým brankářem. To už se stalo osudným, když dříč Marťas ozbrojil obránce o mičudu a vidí vyběhnuvšího brankáře, neváhá a navyšuje náskok na rozdíl jedné branky! Čas se krátí a přesto Kousci ještě zápas dramatizují, 45-letý matador vyškolil Vladimíra a dobíhající ho Hanze a posílá milimetrový pas na útočníka, který využil neostražitosti Vildy. V závěru si mazácky Ždírničtí remízuji ohlídávají a kráčí do 3 řady finálového klaní. Kde je čeká BvL a pokud obhájí i potřetí, vytvoří tak nový rekord, jenž v KLMF nepanoval!!!
 • Dále bych chtěl pochválit výkon rozhodčího, kterého se ujal Martin Bartoš, poněvadž dokázal při tak vypjatém utkání rozhodovat s klidnou hlavou!

Semifinálové utkání

1. zápas

1:0

MANŽDÍRNICE UNITED x Kousci Laušmanovi

1:0(1:0)

 

Termín: 30.8.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: Tomáš Navrátil
Počet diváků: 20
Soupiska: Vlastin P. - Viťan K., Marin K., Jelly, Vladmír S., Hanz S., Marcel B., Anton K., Vilda U. - Tomáš H.,
Střelci: Jelly
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vlasta Porkert a Jan Jelínek

 • Zajímavé semifinálové klaní nabídne ManŽdírnice United a obávaný Kousci Laušmanovi, ve kterém figuruje divizní M. Otradovský. Navíc tyto týmy se v minulosti ještě nestřetli. Prognózi favorizují Kousky L., poněvadž jejich střelecká potence je až neuvěřitelná a ve své skupině kralovala. Přemožitele byli pouze Vlčice a Starci, přičemž Kouskům scházely opory. Manždírnice U. se zase může pyšnit skvělou defenzivní činnosti, kde V. Porkert uhájil pětkrát čisté konto, jenž se v KLMF nestalo! První zápas se odehraje na domácím stánku ve Ždírnici.
 • Utkání začíná v klidném tempu, Ždirničtí hru změnili z klasického rozestavení na jednoho hrota a s nejvyšším úkolem, eliminovat Otradovského M. Hra nabízí zajímavou podívanou, přičemž oba týmy skvěle kombinují a vy varovávají se zbytečných chyb. První pokus na kopačkách a větší šanci měl Tomáš, kde zachytil skvělou přihrávku od Vildy, posadil obránce a provětral rukavice brankáři. Na to i hosté zareagovali, Otradovský pomíchal naše tři obránce, přičemž na Antonína nevyzrál a založil slibný protiútok, ve kterém Tomáš H. otírá střelu pouze o tyč. Krásnou mezihru předvedl Martin s Marcelem, nejprve Marcel zastavil nebezpečný průnik a vyslal Marťase do šance, kde už nevyzrál na brankářovi. To už se schylovalo ke konci prvního dějství, kde Ždirničtí též mohli děkovat brankové konstrukci. Ve druhé části se hra velice při ostřila, zbytečné fauly, emoce a křivdy, které se hrnuli na adresu rozhodčího. Ten si nebral servítky a nechal hru pokračovat. Do protiútoku se několikrát dostal osamocený Tomáš, nejprve zpoza dálky těsně minul tyč a hned poté jí pozměnu orazítkoval. Přesto skvostná akce přišla po 15 minutách hry. Nejprve Hanz zhatil protiútok soupeře, vyslal Vildu do křídla, ten našel osamoceného Marťase, který zaběhl k rohovému praporku, Víťan se hrnul před brankáře, přičemž upoutal pozornost dvou obránců a Jelly jako druhá vlna udeřil, když Marťas naservíroval mičudu přímo Jellymu, přičemž vymetl pavučinku Kouskům! 1:0 pro MU. Kousci hledali recept na Ždirnickou obranu a to zcela marně. Na to mohli několikrát Ždírničtí odpověď, jen chybělo štěstíčko…. Nejprve Jelly zcela nehlídaný zpracoval pas Hanze, poté však střelu směřoval příliš vysoko. Víťan využil zaváhání obránců, ale střela z otočky se mu vůbec nepodařilo. Do třetice vyslal  Vilda osamoceného Tomáše, který volil přihrávku na Hanze, který měl už odkrytou branku, ale skluzem míč minul. Do konce zápasu si už žádná ze stran šanci nevytvořila a tak MU bude hájit jednobrankový náskok v Podharti ve Dvoře Králové.Čtvrtfinálové utkání

2. zápas

3:1

MANŽDÍRNICE UNITED x FK Vlčice

3:1(1:1)

 

 

Termín: 23.8.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: Tomáš Navrátil
Počet diváků: 20
Soupiska: Vlastin P. - Viťan K., Marin K., Jelly, Vladmír, Hanz S. - Anton K., Tomáš H., Stanislav Z.
Střelci: Víťan, Jelly, Martin
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vít Kodytek

 • Odvetné utkání se přesunulo do domácího prostředí a MU mělo jedinou povinnost, udržet čtyřbrankový náskok, jenž si veze z nedalekých Vlčic. Do utkání ždirničtí vstoupili skvěle, první akce Jelly, Martin K. a Víťan končí v síti Vlčic, autorem branky byl poslední jmenovaný, když obránci a zároveň brankáři nasazuje jesle. Netrvalo dlouho a při nechtěné přihrávce a zároveň tečí, udeřili i Vlčice. Hra nabrala vysokého tempa a ždirničtí nemohli najít recept na brankáře z Vlčic. Neskutečný počet střel, které otírali brankovou konstrukci, nebo brankář čaroval. Do konce dějství se stav neměnil.
 • Druhá část byla též velice ofenzivní, ale řadu příležitostí se spalovalo. Stinnou stránkou je, že Jakub Smetana likvidoval svého bratra Hanze, který by popřípadě v semifinálových účastech scházel. Naštěstí vše dopadlo dobře a navzájem se už kontaktu vyhýbali. Změna skóre proběhla až v samotném závěru, nejprve se prosadil Martin Kozák, jenž dostal přesnou milimetrovou přihrávku od Antonína, pak posléze Hanz našel osamoceného Jellyho a bylo rázem vymalováno. Ždirničtí poráží Vlčice 3:1 a v poměru dvou čtvrtfinálových utkání 7:1!

Čtvrtfinálové utkání

1. zápas

0:4

FK Vlčice x MANŽDÍRNICE UNITED

0:4(0:2)

 

 

Termín: 16.8.2015
Místo: Vlčice
Rozhodčí: Jakub Navrátil
Počet diváků: 20
Soupiska: Vlastin P. - Viťan K., Marin K., Jelly, Léša P., Hanz S. - Anton K., Tomáš H.
Střelci: Víťan 2x, Tomáš 2x
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vít Kodytek

 • První čtvrtfinálové klaní se uskuteční v nedalekých Vlčic, kde MU jelo s jediným cílem, vydobýt si slušný náskok, jenž by poté hájilo v domácím prostředí. Vlčický tým postrádal dva ofenzivní hráče (Palinkáše a Špičku), kde úlohu hrotového útočníka dostal za úkol, pouze „sledovaný“ Šošovička.
 • Utkání začalo velkým tlakem MU, už v úvodních minutách měli na kopačkách kontaktní branku Anton a Tomáš, ale kvůli tvrdému a vyprahlému terénu se ne vždy podařilo zkrotit míč, tak jak by si to představovali. Přesto po několik minutách se Ždirničtí ujali vedení, když Vlčický brankář naservíroval mičudu osamělému Tomášovi, který už neváhal a přesným zakončením nedává brankáři šanci. Po chvíle poté si autor jediné branky všimnul vyběhnuvšího Víťana, který obelstil obranu a přesnou střelou k tyči navyšuje náskok hostí. Tlak ždirnických byl tak obrovský, že kdyby nebylo „bývalého“ hráče Džejkoba, vedení by se jistě navýšilo! Velmi se podepsal na svém bratru Hanzovi, kterého tvrdým zákrokem srazil k zemi a jistě si kontakt vyžadoval kartičku, přesto rozhodčího píšťalka zůstává němá…. Poté mohli udeřit Vlčice, po kraji utekl rychlonohý Šošovička a nebýt nechtěné teče Hanze, mohlo se snižovat, celou situaci překazila tyč, o níž se míč posléze odrazil do zámezí. Do konce prvního dění se stav neměnil, neboť vlčický brankář doslova ukázal pár brilantních zákroků nebo se střílelo nad.
 • Ve druhé části opět využil zaváhání obrany Tomáš, který se podruhé nemýlí a navyšuje náskok na rozdíl tří branek. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, Ždirničtí velmi polevili a mohli minimálně dvakrát inkasovat, naštěstí obranné řady včas zareagovali nebo podržel Vlastin. Velký klid na kopačkách přinesla až čtvrtá branka, na které se podílí Viťan. V závěru se ždirničtí snažili přidat další, ale to už se nepovedlo, tudíž si k dalšímu duelu odváží čtyřbrankoví náskok. Ždirničtí si tak mohou napravit reputaci na domácím prostředí, jejichž výkony tu měli velké výkyvy!Jednotlivé zápasy ve skupině A


8. kolo

2:2

MANŽDÍRNICE UNITED x HC Milan

2:2(2:1)

 

 

Termín: 22.7.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: FK Vlčice
Počet diváků: -
Soupiska: Vít K., Antonín K., Vlastik P., Marcel B., Viliam U., Jelly., David D., Martin K., Hanéz, Stanley
Střelci: Hanéz, Viťan
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vít Kodytek

 • Poslední skupinový zápas vypukl na připraveném pažitu ve Ždírnici. Domácí se sešli v hojném počtu a chtěli si udržet krok, před dotírajícím týmem BvL. Do cesty se nám postavil tým HC Milan, kterému k postupu postačila jenom remíza.
 • Zápas začal ve velkém tempu, hráči MU sice měli častěji míč na nohách, ale byl to tým HC Milán, který brzy udeřil! Hanz ztratil míč a vybídnul útočníka červenočerných, který posléze naservíroval svému spoluhráči příležitost, jenž se neodmítá, 1:0. MU se záhy oklepalo a začalo se více soustředit na ofenzívu, kde po pár minutách už bylo srovnáno zásluhou Hanze, když napálil míč o červenočerného obránce a překonal tak pavoučího může v brance. Hra se ze strany na stranu a po kvalitním zákroku Stanlyho naservíroval míč Víťanovi, který sólem překonal veškeré obránce červenočerných a vstřelil druhou branku pro tým MU. Do konce poločasu MU párkrát orazítkoval konstrukci červenočerných.
 • Druhé dějství bylo ze strany MU velmi ležérní… Špatná týmová komunikace, přihrávky šli na slepo a „sólovalo se“… To červenočerný využili a vzápětí srovnávají, když nehlídaný Ponikelský ukočíruje mičudu svým „bůčkem“ a překonává Vlastina. Do konce hrací doby opět excelovala brankářská jednička červenočerných alias pavoučí muž a zhatil několik příležitostí MU.
 • MU se musí poučit ze svých chyb a zapracovat na týmovosti, i když BvL nakonec s Melody Boys remízovalo, první místo si zcela nezasloužilo! Ve čtvrtfinále se utkáme s týmem z nedalekých Vlčic!


7. kolo

6:0

MANŽDÍRNICE UNITED x FC 4 Promile

6:0(1:0)

 

 

Termín: 10.7.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: FK Vlčice - (Miroslav Štilec)
Počet diváků: 60
Soupiska: Antonín K., Vít K., Marcel B., Vladimír S.,Vlastimil Porkert., Martin Kozák., Jan Smetana
Střelci: Antonín 2x, Marcel 2x, Hanz 1x, Víťan 1x
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: -

 • Závěr skupinových zápasů se chýlí ke konci a Ždirnickému týmu schází už pouze dvě utkání, jenž mohou rozhodnout o konečném pořadí ve skupině A. Do cesty se postaví FC 4 Promile a posléze HC Milán. Obě utkání se odehrají na Ždirnickém pažitu, kde domácí celek pouze remizoval BvL a překvapivě i prohrál s Melody Boys. Oba soupeři hrají už o vše, poněvadž spolu bojují o poslední postupovou příčku, proto celek ze Ždírnice nemá předem nic daného.
 • Před vypuknutí samotného zápasu se řada hráčů z Ždírnického kádru omluvila a jistá absence by mohla Ždirnický tým mrzet. Na to FC 4 Promile odpověděli s velmi nabitým kádrem, s velkým odhodláním vrátit celku ze Ždírnice předchozí porážku.
 • Zápas byl s počátku velmi opatrný, celek MU lépe kontroloval míč, ale nenacházela recept na překonání obranné zdi, kterou pevně vytvářeli hráči z FC 4 Promile. Pokaždé, když se z „nouze“ FC 4 Promile dostali, míč směřovali na jediného produktivního a zároveň nebezpečného hráče Vojtíška, jehož si na starost vzal Víťan a komplikoval mu veškerou hru s míčem. Vzápětí na to se MU mohli dvakrát radovat ze vstřelené branky, když pěknými kombinacemi se dostali do zakončení nejprve Antonín, jenž orazítkoval tyč, poté Marťas, když zcela odkrytou branku minul. Klid v zakončení mohl Ždirnické brzy mrzet, poněvadž Hanéz ve snaze odvrátit protiútok Vojtíška, nasadil krásné housle Víťanovi, přičemž poslal do protiútoku osamoceného Laznického, který trestuhodně svoji šanci spálil. Do velké konfrontace se dostával i mladičký rozhodčí z Vlčic, který píská své premiérové utkání a dočista jasna se mu utkání vymyká z rukou, kvůli absenci ze znalosti o fotbalu. Po domluvě obou celků, se k pískání dostává Míra Štilcu, kterému není tato činnost cizí. Po chvilkové odmlce zápas nabral obrátky a MU svého rivala atakuje a přebírá iniciativu. Tu vyústí k první brance, kterou si vstřelil FC 4 Promile sami, když Antonín nevyužil šance jeden na jednoho a dotírající obránce vymetl svému brankáři pavučinu. Do konce prvního dějství se již skóre neměnilo.
 • Ve druhé části ubývalo fyzických sil, ale za to ustála větší pohoda na kopačkách. Tým FC 4 Promile hráli vabank a MU to vzápětí využilo hnedle pětkrát! Nejprve se do hry dostal Marcel, když si párkrát narazil a svým bodlem překvapil brankáře z Promil, poté už zlomil prokletí Antonín a následně přišla další dělovka od Marcela. Po kratší odmlce mohl skórovat výborně hrající Marťas, ale jako by mu branka byla zakletá. Čtvrtý úder za druhý poločas si vzal na starost Hanéz, když ukázkovým bodlem z hranice vápna trefil horní růžek brány. Poslední udeřený hřebík do rakve zasadil Víťan. Velkou pochvalu zaslouží i obranná řada ze Ždírnice a samozřejmě i samotný brankář Vlasta, když už ve druhém zápasu, si připsal druhou nulu v řadě.
 • V poslední řadě se tým MU může pochlubit svoji domácí rekordní návštěvou, jenž čítala 60 fanoušků. Vzhledem k předvedené hře domácích, si fanoušci odnesli skvělý zážitek ze hry.


6. kolo

0:6

Melody Boys x MANŽDÍRNICE UNITED

0:6(0:5)

 

 

Termín: 5.7.2015
Místo: Podharť ve Dvoře Králové
Rozhodčí: HC Milan
Počet diváků: 4
Soupiska: Viťan K., Martin K., Anton K., Vládis S., Vlastin P., Stanislav Z.
Střelci: Anton 2x, Martin 2x, Vládis 1x, Víťan 1x
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vít Kodytek a Martin Kozák

 • Utkání za neúprosného vedra, který Ždirnický celek čekal na dvorském „pažitu“, jenž byl doslova spálený, přineslo řadu strastí. Nejprve k utkání se dostavilo pouze 5 borců, přičemž Vlastin měl po svatební akci, Vladimír musel na rychle odejít z činnosti „sušení sena“ a Standa obětovat turnaj v nohejbale, jenž sám pořádá….
 • Melody Boys byl tak shovívavý, že přistoupil k hernímu systému 4+1 s tím, že nabídneme na půjčení míče.
 • Ždirničtí chtěli soupeři uštědřit lekci, za předešlou prohru, jenž obral o všechny body právě ve Ždírnici. Světe div se, po pár minutách hry se Ždirničtí radovali dvakrát. Obě na chlup stejné akce, když krásnou uličkou Víťan nacházel naběhnuvšího Marťase, který se nemýlil.  Posléze na to využil hrubky brankáře z Melody Boys Antonín, kterému čekala odkrytá svatyně. Na čtvrtý zásah se nečekalo dlouho. Vladimír si naběhl pro vysoký centr od Marťase, následně pře hlavičkoval dotírajícího obránce a vyběhnutého brankáře, kde míč se dostal za zády hráčům Melody Boys a pohotově střílí do odkryté branky. Ždirničtí obléhali svatyni Melody Boys až tak dlouho, že do konce prvního dějství, stihl přidat pátou branku opět Antonín.
 • Ve druhé části se spíše dohrávalo, Ždirničtí hru kontrolovali a Melody Boys platonicky útočilo. Snad 10 minut před koncem druhého dějství, si Melody Boys vytvořilo slibný závar ve Ždirnickém vápně, přičemž jim Vlastin překazil branku útěchy. Do Konce dějství sóličkem přidal šestou branku Víťan a tak je možné, že ve skupině A, se na první příčku dostává MU.
 • Hráčů co si odbyli zápas, za „odpudivého“ dusna, skládáme pochvalu!


5. kolo

3:3

HC Milan x MANŽDÍRNICE UNITED

3:3(1:3)

 

 

Termín: 26.6.2015
Místo: Podharť ve Dvoře Králové
Rozhodčí: Piškotky z Doubravic
Počet diváků: 30
Soupiska: Víťan K., Viliam U., Jelly J., Antonín K.., Stanislav Z., David D., Vlastimil P., Martin K., Vladimír S., Léša P., Marcel B.
Střelci: Vít K., Antonín K., Jelly
ŽK: Vilda U.
ČK: -

Hvězdou kola: -

 • První odvetné utkání nás čekalo v nedalekém Dvoře se zatím neporaženým týmem BvL. V prvním kole na domácím hřišti proti MU si odvezli cennou remízu, když v samotném závěru překonal v brance Víťana obránce Jelly. MU jelo s přesvědčením, že pokud chce vyhrát skupinu, musí tým BvL porazit na jejich domácím hřišti.
 • Oba kádry měli svá mužstva v plné síle, nikdo nepostrádal žádnou „oporu“. Vteřiny do utkání ubíhali a obě mužstva byla plně připravená k zápasu.
 • V úvodních minutách Ždirničtí přebírali iniciativu a tvořili si slibné šance. Po pár minutách hry, dokázal Vlastin využít nepozornosti BvL a poslal krásný centr na osamoceného Víťana, jenž vypíchl před brankářem míč a pohotově zakončil do prázdné brány. Ždirničtí vedou nad BvL 1:0. V okamžiku Ždirničtí zatáhli obranné řady a vyčkávali, zda by soupeř nechal skulinku v obraně, na což by toho využili „brejkem“. Tento tah se stal osudným, poněvadž na to BvL odpovědělo vyrovnávací brankou, když si Léša nechtíc před vlastním vápnem sešlápl mičudu, kde vzápětí mu ho „vykutal“ hráč z BvL, přičemž Vilda trestně zaspal a útočník z BvL pohotově obstřeluje Vlastina v brance. Hned poté Ždirničtí obléhali BvL svatyni, kde k další brance měl Hanéz, neboť svoji šanci doslova předběhl, když za sebou nechal mičudu. Vzápětí na to mohl vše dokonat Stanislav, ale jeho šanci bravurně vykryl brankář z BvL. Posléze platilo pravidlo „nedáš, dostaneš“, z protiútoku BvL vytěžilo maximum, nejprve Standa nechal uniknout hráče BvL po lajně, který pohotově vystřelil na Vlastina, který míč vyráží před sebe, s tím že pohotovější hráči z BvL opět získali míč a tentokrát Vlastina prostřelují. Po pár minutách hry hráči BvL přidávají 3 branku, když dokázali v obrovské skrumáži obrat Ždirnické obránce o míč a prostřelit Vlastina. Do poločasu opařené mužstvo ze Ždírnice si šanci vytvořit nedokázali.
 • Ve druhém dějství se hrálo v úvodních minutách pasivně, Ždirnické mužstvo platonicky útočilo, ale k ničemu to nevedlo. Po patnácti minutách hry se přeci Ždirničtí ujímali otěží a jejich snaha o zvrat utkání se lépe vykreslovalo. Hráči BvL doslova betonovali a odpočítávali si minuty do konce. Největším zvrat přišel 8 minut do konce! Nejprve Jelly dostává parádní přihrávku od Martina K., který neskutečným způsobem napálil míč pod „klacek“ BvL svatyně. Hned poté co rozehráli BvL míč, netrvalo pár vteřin a už byl na kopačkách Ždirnických.  Bratři Kodytkové si z „první“ naráželi až k svatyni BvL, kde Víťan poslal do úniku Jellyho, ten parádně vyslal z „první“ již čekajícího Antonína před svatyní BvL a „konečně“ prostřelil čapajícího brankáře. Orchestr pokračoval nadále, BvL rozehrávalo po druhé a opět přišlo o míč, který chladnokrevně vybojoval Víťan a poslal na osamoceného Antonína, jenž si to štrádoval na svatyni s dotírajícím obráncem. Antonín nečekaným způsobem obalamutil obránce a zároveň brankáře, když prostrčil přihrávku na osamoceného Víťana, který se už viděl v bouřlivých oslavách, neboť před prázdnou kasou nečekaným způsobem míč sešlápl a nedokázal ho prostrčit už přes navrátivšího brankáře… Jasná tutovka, která Ždirnické velmi mrzela, neboť by to bylo dokonalé vítězství. Do konce dění se ještě Víťan snažil napravit reputaci, když vypíchl míč obránci z BvL, ale už se mu nepodařilo obstřelit brankáře. Do závěru si ještě odnesl žlutou kartu Vilda, když fauloval unikajícího útočníka.
 • Zápas přinesl mnoho zvratu, jen škoda, že to Ždirničtí nedotáhli do samotného konce, poněvadž vítězství si zasloužili více!


4. kolo

2:3

HC Milan x MANŽDÍRNICE UNITED

2:3(0:0)

 

 

Termín: 21.6.2015
Místo: Strž ve Dvoře Králové
Rozhodčí: FK Tesla
Počet diváků: 13
Soupiska: Víťan K., Viliam U., Jelly J., Tomáš H., Stanislav Z., David D., Vlastimil P., Martin K., Vladimír S., Léša P.
Střelci: Tomáš H. 1x, Viliam U. 1x, Stanislav Z. 1x
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Vlastimil Porkert

 • 4.kolo nás čekal velmi nepříjemný tým HC Milan, jenž má svůj stánek ve Dvoře Králové na umělce ve Strži. Od posledního dění mezi Melody Boys, tým MU přišel o dva klíčové hráče. Nejprve se zranil útočník Jan Jiřička, kde se poté rozhodl i rozvázat „smlouvu“ s MU. Další rána přišla i do obranných řad, kde nováček Jiří Kolíbal po zranění ramenního kloubu, též rezignoval a tak ukončil setrvání v MU. Vedení se proto rozhodlo dát šanci Martinu Kozákovi, který po zahájení KLMF měl obrovský zájem si zahrát tuto ligu, ale především, že zná Vildu U a tak věří, že týmu má co nabídnout.
 • Před samotným vypuknutí zápasu se ještě stihli omluvit Jan Smetana, Antonín Kodytek, Marcel Brož a Vladimír Středa. Opět se lepilo z toho, co přijelo. V úvodní hře měli hráči z MU více míč na kopačkách, přesto o největší šanci se postarali hosté, když zužitkovali rychlého rozehrání míče z autové čáry. U samotné konce byl Milánský hráč F. Haas, jenž tvrdou a prudkou střelou, překonal jesličkami Vlastika P., naštěstí v prospěch MU stála v cestě branková konstrukce. První varování z dezorientované hry MU. Posléze přebírali iniciativu Ždirničtí a byli velmi blízko ke vstřelení branky. Nejprve z pohledné kombinační hry, kde trio Kozák, Ulrych a Hampl rozložili obranné řady Milánských a posléze poslední jmenovaný trefil pouze brankovou konstrukci. O chvíli později z poza půlky nejen překvapil Milánského brankáře, ale všechny přihlížející, když Léša trefil tvrdou „pumelicí“ horní růžek brankové konstrukce. Do konce poločasu mohl měnit skóre Víťan K., který využil rychlého rozehrání rohového kopu, jenž měl na svědomí Vilda U.
 • Druhé dějství nabídlo ještě zajímavější podívanou. Na dlouho čekající branku se postaral Vilda U., po parádní spolupráci Martina Kozáka a Jellyho, když opět využili rychlého rozehrání rohového kopu. Soupeř začal z kombinační hry, přecházet na rychlé dlouhé příme nahrávky do Ždirnické obrany, které pohotově likvidovali Jelly, Léša a Martin Kozák. O další překvapení zápasu se postaral i Standa Z., když z „voleje“ udeřil přímo pod klacek branky a překonal tak pavoučího muže v Milánské brance. Stav 2:0, který vydržel jen pár minutek. O změnu se postaral Milánský P. Ponikelský, když se „lišáckým“ způsobem zašíval u Ždirnického brankaře, jenž mu posléze vzal čistý štít. Přišlo tradiční oblehání Milánského valu, kde jsme se doslova na dřeli na pojistku, tedy třetí branky, o níž se postaral Tomáš H.. Opět uběhlo pár minutek a nepozorností jsme ztratili dvou brankový náskok, o který nás připravil Milánský Petera st.. Do konce dění to už bylo v režii brankářů, který bavili publikům svým galantními zákroky. MU si veze z Dvorského prostředí další výhru a posouvá se zpět na druhé místo v tabulce A.


2. kolo

0:1

MANŽDÍRNICE UNITED x Melody Boys

0:1(0:1)

 

 

Termín: 6.6.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: FK Vlčice
Počet diváků: 8
Soupiska: Víťan K., Anton K., Viliam U., Jelly J., Jiří K., Komár J., Vladimír s., Marcel B.
Střelci: -
ŽK: Jelly J.
ČK: -

Hvězdou kola: -

 • Lekce z produktivity aneb jak udolat giganta o body. Tak by se dal popsat dnešní premiérový duel obou celků, kde MU „mělo“ představovat giganta a Melody boys dobyvatele. Zápas na oko nadprůměrný, ale bez branek se nevyhrává. K dnešnímu zápasu přistoupilo o podstatně méně hráčů, než předešlý den. Je to škoda, body se urvat mohly a měly. I tak se nemusíme za výkon stydět a pro příště víme, na čem lépe zapracovat.
 • Jak to tak bývá, naše hra opět začala obléháním obranného valu Melody Boys, jenž tušil, že nejsnazší cesta bude pouze hrát na „brejky“ a světe div se, již po pár minutách hry selhal u rohového praporku Vladimír, když podcenil nakopnutý míč od soupeře a nechal se trestuhodně obrat od útočníka, který se řítil se svým spoluhráčem na osamoceného Víťana. Útočník z Melody boys doslova „narval“ svoji ránu do pavučiny svatyně MU, byť že tu síť neprotrhl, ale to znamenalo, že překvapivě Melody Boys vedli 1:0! Poté natvrdo uzavřeli svoji obrannou část a bylo nelehké něco takového překonávat. V cestě nám stálo mnoho smolných momentů, do prvního dějství se nám podařilo orazítkovat brankovou konstrukci nejméně 3x, ale branka z toho nepadla. Také následoval sporný penaltový moment, když Tomáš dorážel mičudu do branky a byl za cenu skluzu faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Na konci poločasu mohl s klidem s první vyrovnat poprvé hrající Komár, jenže ten trestuhodně opovrhl dokonalou přihrávkou Antonína a o míč přišel…. Ve druhém dějství se už prosazoval rozhodčí a mohu s klidným svědomím tvrdit, že to byl jeden z lepších, co KLMF má, poněvadž ve velmi vypjatém utkání rozhodl celkem objektivně! Ve druhé dějství se hra doslova kopírovala, my útočili a Melody Boys vyčkávali. Stinnou stránkou bylo, že jsme postupně přicházeli o hráče…. Nejprve nám vyřadili ze hry (dlouhodobé zranění) Jiřího Kolíbala, poté už byl nemohoucí i Komár. V závěru vykřesal naději Vilda U. když zařídil penaltový kop. Jenže nikdo nebyl nebo spíš strach nedovolil, kdo ponese na bedrech rozhodnutí utkání. Tak celou situaci převzal do rukou Víťan, bohužel penaltu zahazuje. Brankář ji lišácký zneškodnil a uhájil tak jednobrankový náskok do konce dění!


3. kolo

0:7

FC 4 Promile x MANŽDÍRNICE UNITED

0:7(0:4)

 

 

Termín: 5.6.2015
Místo: Podharť ve Dvoře Králové
Rozhodčí: Piškotky Doubravice
Počet diváků: 25
Soupiska: Víťan K., Anton K., Viliam U., Jelly J., Jiří K., Tomáš H., Stanislav Z., David D., Marcel B., Vladimír S., Vlastimil P., David D.
Střelci: Tomáš H. 2x, David D. 2x, Viliam U. 1x, Vít K. 1x, Jelly J. 1x
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Tomáš Hampl

První venkovní zápas nás čekal v nedalekém Dvoře Králové na hřišti v Podharti, kde jsme se měli utkat s méně oblíbeným týmem FC 4 Promile. Zajímavostí je snad, že se náš tým přijel skoro v plné síle (omluveni Léša a Komár). Do branky se postavil již uzdravený Vlasta P. a tak mohlo utkání začít. Z respektu tohoto soupeře se nám moc útočit nechtělo, tak není divu, že na branku se čekalo celkem dlouho. Soupeř též musel kombinovat se sestavou, poněvadž v brance chytal jejich nejlepší útočník a proto soupeř budil dojem větší pasivity.  První branka padla až po necelých 20 minutách hry, kdy se prosadil Tomáš po krásné asistenci Antonína. Do závěru se probudila střelecká i Davidovi D., když parádně obral brankáře o míč a posléze zvyšoval. Do poločasu se našemu týmu podařilo vstřelit další dvě branky a soupeř byl tak na ručník. Ve druhém dějství se náš ostych ze hry ztratil a soupeře poté lehce přehrávali, však za cenu nebezpečných protiútoků, které Vlastik likvidoval s přehledem. Stinnou stránkou byla hrubost soupeře, která je velmi známá, bohužel rozhodčí řadu případů pouštěl. I to nebránilo našemu týmu přidat další branky, do konce dějství se podařilo vsítit další 4, s tím že jedna nebyla uznána. Cenné tři body se připisují na účet MU a může se soustředit na další utkání, které se koná následující den ráno.1. kolo

1:1

MANŽDÍRNICE UNITED x FC Balon v Labi

1:1(1:0)

 

 

Termín: 22.5.2015
Místo: Ždírnice
Rozhodčí: FK Vlčice
Počet diváků: 15
Soupiska: Antonín K., Vít K.,Viliam U., Tomáš H. Lešek P.,Jelly J., Marcel B., Vladimír S.,Standa Z., Jiří K., David D.
Střelci: Antonín Kodytek
ŽK: -
ČK: -

Hvězdou kola: Antonín K.

 

 • Zahájení skupinového kola čekalo MU s týmem FC Balon v Labi, jak bylo zmiňováno, byl v loňském roce velmi úspěšný ve své skupině. Letos si oba celky mohly poměřit síly na samém začátku sezóny. Fanoušci se mohli těšit na zajímavou podívanou, který tento duel nabídl.

  Začátek hry si oba celky hrály na svých polovinách a některak se zbrkle nehonily dopředu. Přesto domácí celek si postupně tvořil větší a příznivější tlak, který mohl vyústit změnu skóre. Do největší příležitosti se dostal Standa Z., když dostal skvělý míč za obranu a mohl sám postupovat na brankáře. Jenže celou situace využil prachbídně… Jeho slaboučké a nepřesné zakončen skončilo mimo bránu. Do zajímavé příležitosti se dostala dvojice Vilda U. a Tom H., kteří však též těsně minuli svatyni. Nesmíme však opomenout, že i soupeř začal „vystrkovat parůžky“ a podnikal velmi nebezpečné „brejky“, které likvidovala naše obranná řada s novou akvizicí v podání Léši. Největší příležitost pro hosty se naskytla v okamžiku, když Víťan K. podcenil přihrávku od Vildy U. a míč skončil u soupeře, který „díky pro domácí tým“ si nechal míč utéct jesličkami… V okamžiku naše útočná řada „povadla“ a dovolila soupeři lépe kombinovat a přecházet do útočných fázích. Tam se už Víťan K. velice vyznamenal, poněvadž několik „tutovek“ soupeři zneškodnil! Třešničkou na dortu byla poslední minuta první části hrací doby. Kde před polovinu hřiště Antonín K. si ukočíroval míč a překonával jednoho obránce za druhým, vše poté doladil neskutečně dokonalou střelou do dolního růžku soupeřovi svatyně a dal tak svému týmu, nadějné vedení do druhé části.

  Druhé dějství přineslo opravdové drama, poněvadž soupeř ve ždírnickém prostředí nechtěl body nechat, tak riskoval. Hra se přelívala z jedné strany na druhou a nutno podotknout, že pokud by MU využila několik akcí až do finální části, utlumila by tak soupeři poslední naděje. Další vele-obří naději měl na kopačkách Standa Z., jenž opět vyhořel a ztroskotal na samotném brankářovi. Další slibné naděje se příliš překombinovali, tam se o přihrávky starala „též nová akvizice“ Jiří K., který se snažil útok zásobovat zajímavými příležitostmi. Kýžené vedení do posledních minut držel, zatím nepřekonaný Víťan. Pak přišla osudová rána, několik minut do konce se soupeř dočkal vyrovnání, možná ne zcela zaslouženého, ale přesto ano…. Při větší náporu na polovině MU se ujmul míče hostující útočník, který vyslal střelu přímo do rukavic brankáři, ale záchranu-chtiví Jelly si míč nechtíc srazil do branky…. Do konce poločasu se MU podařilo už jen orazítkovat brankovou konstrukci Vildou U. Bod do sezóny velmi důležitý!
TOPlist